Eurovelo 11 vo Veľkom Šariši

Autor: František Baláž | Dátum: 18.09.2020

Prvá septembrová sobota sa vo Veľkom Šariši niesla v znamení cyklistiky.

Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska zorganizovala prvý propagačný cyklovýjazd detí a seniorov pri príležitosti propagácie Nového turistického produktu – časť transeurópskej cyklotrasy EuroVelo 11 Prešov – Muszyna – Mníšek nad Popradom. Obe kategórie absolvovali 9 km dlhú trať z Námestia sv. Jakuba až po unikátnu stavbu Hradný most, ktorý sa týči nad riekou Torysa.

fa1206a870c84e2784a28d4c1592907e.jpg

Zaregistrovaných účastníkov podujatia čakali pekné darčeky v podobe propagačných produktov EuroVelo 11. Výjazd detí aj seniorov slávnostne odštartoval primátor Veľkého Šariša Viliam Kall.

V propagačnom stánku Krajskej organizácie cestovného ruchu, sa mohli návštevníci dozvedieť aktuálne informácie o projekte EuroVelo 11.

Na pódiu prebiehali rôzne súťaže, kde okrem samotných účastníkov cyklovýjazdu, mali možnosť vyhrať skvelé ceny aj účastníci podujatia. Zároveň boli ocenení viacerí cyklisti v rôznych kategóriach - ako napr. najstaší a najmladší účastník cyklovýjazdu, alebo aj najpočetnejšia rodina.

9bc95171215c4d5b8abdcd77ec4193b3.jpg

O skvelú atmosféru sa postarala hudobná skupina Žobráci v zostave: Rasťo Badiar, Pavol "Kečup" Rozum, Saša Hudák, Juraj "Pubi" Jaščur, Peter "Cico" Hajduk.

„Beast of East“

Trasa EuroVelo 11 má v cyklistickom svete aj pseudonym – „Beast of East“ (Šelma Východu). Jej celková dĺžka po dokončení bude 6 550 km a povedie naprieč jedenástimi krajinami a šiestimi hlavnými mestami zo severného mysu Nórska Nordkappu až do metropoly Grécka mesta Atény.

V Prešovskom kraji začína transeurópska cyklistická železnica v Mníšku nad Popradom, ďalej pokračuje v Plavnici, vedie cez Lipany, Sabinov, Veľký Šariš, Prešov a v Prešovskom kraji končí v Seniakovciach.

02fa77864e7d4c73a3fa4fc69f6d01a6.jpg

KOCR Severovýchod Slovenska v rámci projektu Nový turistický produkt – časť transeurópskej cyklotrasy EuroVelo 11 Prešov – Muszyna – Mníšek nad Popradom zabezpečuje značenie 100 km trasy, komplexnú propagáciu vznikajúcej trasy a budovanie informačného systému. Ten pozostáva zo smerovníkov, návestí a informačných tabúľ, kde nájdu turisti popisy okolitých lokalít a turistických cieľov. Nový produkt cestovného ruchu prispeje k zvýšeniu atraktivity a rozvoja slovensko-poľskej pohraničnej oblasti.

interreg

SVS - logo 2015 COLOR FINALvelky saris_e 30%logo

Projekt č. PLSK.01.01.00-12-0111/17 „Nový turistický produkt – časť transeurópskej cyklotrasy EuroVelo 11 Prešov – Muszyna – Mníšek nad Popradom“je spolufinancovaný Európskou úniou z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Poľsko – Slovensko 2014 – 2020.

Sledujte nás na YouTube

Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Instagrame

Projekt je financovaný z grantu Nórskeho kráľovska prostredníctvom Nórskeho finančného mechanizmu.
Spolufinancované zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.

Supported by a grant from Norway.
Co-financed by the State Budget of the Slovak Republic.

Slovensko – Ukrajina: Spolupráca naprieč hranicou
Slovakia – Ukraine: Cooperation across the Border

Názov projektu: Bicyklom aj za hranice
Výška NFP: 239 574 €
Prijímateľ: Košický samosprávny kraj

www.eeagrants.sk
www.norwaygrants.sk

Norway Grants